1438219 721

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، تیم ملی کشتی فرنگی ایران در این هفته با کسب ۱۹۶ امتیاز قهرمان آسیا شد. این تیم که با هدایت حسن رنگرز در مسابقات قهرمانی آسیا در آستانه قزاقسستان شرکت کرده بود، با ۵ طلا، ۲ نقره و یک برنز به کار خود خاتمه داد.

این در حالی بود که سال گذشته تیم محمد بنا در مسابقات قهرمانی آسیا در اولانباتور مغولستان صاحب ۴ مدال طلا، یک نقره و دو برنز شده بود و هرچند ۶ فینالیست داشت اما به واسطه ناکامی سه کشتی‌گیر که از جمع آنها در سنگین‌وزن صاحب هیچ امتیازی نشدیم، بعد از قزاق‌ها در جایگاه دومی قرار گرفت.

تیم محمد بنا در مسابقات سابق گذشته ۵ فینالیست داشت که از جمع آنها محمدرضا مختاری در ۷۲ کیلو، رسول گرمسیری در ۸۲ کیلو، ناصر علیزاده در ۸۷ کیلو و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب نشان طلا شدند و مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلو به مدال نقره رضایت داد.

ایمان محمدی در ۶۳ و عارف حبیب‌اللهی در ۷۷ کیلو هم دو کشتی‌گیری بودند که در اولانباتور صاحب نشان برنز شدند.

سه ناکامِ تیم محمد بنا در مسابقات آسیایی سال گذشته هم علی‌نوربخش در ۵۵ کیلو، شاهین بداغی در ۶۷ کیلو و امیر قاسمی‌منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بودند که دست‌شان از کسب مدال کوتاه ماند.

بنابراین در سال ۲۰۲۳ علاوه بر اینکه تیم ملی کشتی فرنگی ۷ فینالیست داشت که از جمع آنها ۵ نفر طلایی شدند و دو نفر به نقره بسنده کردند، تنها رضا عباسی در ۶۷ کیلو و مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلو بودند که بدون مدال به کار خود خاتمه دادند. البته هر دو کشتی‌گیر امتیازاتی برای تیم ملی در مسیر قهرمانی به دست آوردند.

در این بین محسن‌نژاد که سال گذشته نقره آسیا را گرفته بود، افت محسوسی نسبت به عملکرد خوب ماه‌های گذشته خود داشت و علاوه بر آنکه نقره خود را ارتقا نداد، این بار حتی به مدال آسیایی هم نرسید. در مقابل ایمان محمدی که سال گذشته برنز گرفته بود، موفق به کسب مدال طلا شد.

تیم ملی کشتی فرنگی در قزاقستان با پویا دادمرز، ایمان محمدی، ناصر علیزاده، مهدی بالی و امین میرزازاده طلایی شد، امین کاویانی‌نژاد و سجاد ایمن‌طلب به مدال نقره رسیدند و علیرضا مُهمدی نشان برنز را از آن خود کرد.

به لحاظ امتیاز تیمی هم ۲۰ امتیاز بیشتر از سال گذشته خود به دست آوردیم. تیم ایران سال گذشته ۱۷۶ امتیاز کسب کرد و امسال با ۱۹۶ امتیاز قهرمان شدیم.