تولید گاز LPG در سال ۱۴۰۲ رشد کرد

به گزارش پایروس به نقل از آژانس رویداد های مهم نفت و انرژی، معاون وزیر نفت در امور گاز از رشد تولید گاز LPG در سال ۱۴۰۲ خبر داد. چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: شرکت ملی گاز ایران در دوره جدید، تمرکز خود را بر تکمیل زنجیره ارزش و افزایش میزان صادرات به خصوص در بخش میعانات و فرآورده‌ ها گذاشته است؛ ازاین‌رو، گستردگی دامنه فعالیت‌ های امور بین‌ الملل شرکت ملی گاز ایران به‌ عنوان بازوی تجاری این شرکت اهمیت دو چندان دارد.
او گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر عمده صادرات LPG کشور از مجتمع گاز پارس جنوبی صورت می‌گیرد؛ تأسیس دفتر نمایندگی امور بین‌ الملل ضرورتی بود که برای افزایش هماهنگی ستاد و منطقه و تسریع پیشبرد امور صادراتی فرا دستگاهی احساس می‌شد.
چگنی گفت‌: لذا باتوجه به شرایط جاری، هر اقدامی که روند افزایش صادرات را تسهیل و تسریع کند، در راستای تأمین منافع ملی کشور مفید خواهد بود، از این‌رو امیدواریم که با تأسیس این دفتر نمایندگی، صادرات فراورده‌ها و میعانات گازی افزایش یابد و از این طریق درآمد بیشتری نصیب کشور شود.
معاون وزیر نفت با اشاره به رشد تولید گاز LPG گفت: در سال ۱۴۰۲ افزایش ۱۶ درصدی صادرات گاز طبیعی و ۲۲ درصدی رشد LPG رقم خورده است.

برچسب ها: