شرکتهواپیمایی

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، «مهرداد بذرپاش» فروردین امسال بعد ار بازدید از فرودگاه مهرآباد اعلام کرد: نصب ایربریج‌ها و حذف اتوبوس‌های فرودگاهی از اولویت های امسال است.

در همین راستا امروز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از «میرسعید صفی‌نیا» مدیرکل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی از افتتاح ۶ ایربریج در ۴ فرودگاه کشور در هفته دولت سال جاری خبر داد و گفت: براساس تاکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و موافقت مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مبنی بر نصب و راه اندازی ایربریج در فرودگاه‌ها، از نیمه دوم اسفند سال گذشته تاکنون، کارشناسی و مشاوره لازم صورت گرفته و تا پایان سال آینده در مجموع ۱۲ پروژه ایربریج در ۸ فرودگاه کشور عملیاتی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به فرودگاه‌هایی که تا سال آینده دارای ایربریج خواهند شد، گفت: در ترمینال خارجی فرودگاه شیراز چهار دستگاه، ترمینال خارجی فرودگاه مشهد و یزد هرکدام دو دستگاه، ترمینال خارجی فرودگاه اهواز، آبادان، رشت، اردبیل و گرگان هرکدام یک‌دستگاه ایربریج نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها ضمن تاکید بر تولید ایربریج‌های فرودگاهی در داخل کشور، گفت: این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۳۷۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

صفی‌نیا در خصوص آخرین وضعیت پروژه‎‌های روشنایی باند گفت: تا پایان سال جاری به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه های روشنایی باند در فرودگاه‌های کشور انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: سیستم روشنایی باند فرودگاه‌های بندرعباس، اصفهان، شیراز و کرمانشاه، سیستم روشنایی پالس فرودگاه‌های آبادان و ساری و نیز راه‌اندازی سیستم SFLS فرودگاه‌های کرمانشاه و زاهدان از جمله پروژه هایی است که امسال در دست انجام است.

مدیرکل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی با اشاره به آغاز فصل گرما گفت: خرید، نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه چیلر برای فرودگاه‌های شیراز، اصفهان، کرمان، ایلام، خوی و ساختمان حفاظت سپاه ستاد مرکزی در دستور کار است.

صفی‌نیا ادامه داد: خرید، نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه پکیج برای فرودگاه‌های ابوموسی، نوشهر، بوشهر، رامسر، آبادان، پارس‌آباد مغان و بندرلنگه نیز در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اداره کل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی علاوه بر چیلر و پکیج، خرید، نصب و راه‌اندازی هواساز را نیز در برنامه دارد، گفت: این دستگاه برای فرودگاه‌های بندرعباس، زابل، رفسنجان، خوی، مشهد، یزد و ستاد شرکت فرودگاه‌ها در حالی نصب و راه‌اندازی می‌شود که برای پروژه خرید، نصب و راه اندازی چیلر، پکیج و هواساز در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی با اشاره مهم ترین پروژه امسال گفت: این اداره کل به ارزش ۸۸۰ میلیارد تومان پروژه‌های خرد و کلان در دستورکار دارد اما بیشترین تمرکز ما بر چهار پروژه نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های ایربریج، سیستم‌های روشنایی باند، نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های سرمایش و گرمایش و نیز راه‌اندازی دستگاه های موتور ژنراتور معطوف شده است.

صفی‌نیا در پایان تاکید کرد: ۷۰ درصد پروژه‌های کلان اداره کل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی تا پایان سال انجام خواهد شد.