Resizer 16916952461301

به گزارش موج، سیدمحمد حسینی در جلسه شورای اداری و اقتصادی منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: امروز در سفر به چابهار باورم نمی‌شد که این همه زیرساخت خوب برای صادرات و واردات دارد و کشتی های اقیانوس پیما در چابهار می‌توانند پهلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه بندر چابهار می‌تواند به ریل متصل شود و هم اکنون از زاهدان تا خاش خط راه آهن به افتتاح رسیده است و امیدواریم تا سرخس ادامه پیدا کنند، خاطرنشان کرد: دسترسی به کشورهای مختلف از طریق دریا در بندر چابهار مهیا است و حالا محدوده منطقه آزاد چابهار از ۱۴ هزار هکتار به ۸۲ هزار هکتار رسیده است.

وی بیان کرد: توجه دولت به بهره‌مندی مردم از امکانات و خدمات مناسب است و همیشه تاکید دولت آیت الله رئیسی خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: مدیران و مسوولان می‌توانند خدمت به مردم کنند تا میزان رضایت بیشتر شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات مهم است و کشور ایران مستقل بدون وابستگی به برخی قدرت‌ها است و این موجب ناراحتی خیلی ها شده است.

حسینی ادامه داد: بازدید از مجتمع پتروشیمی را داشتیم که سه هزار و ۵۰۰ نفر مشغول بکار هستند و در آنجا مدیران گفتند که تا ۲۰ هزار نفر نیرو استخدام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کارهای اداری محدود است و باید بفکر تربیت نیروی انسانی و مهارت آموزی باشیم تا در جاهای مختلف بکارگیری شوند، گفت: دولت رئیسی تحول گرا هست و همیشه بدنبال پیگیری مطالبات و مشکلات مردم است.

وی افزود: یک زمانی می‌گفتند مناطق آزاد محل واردات کالا شده، ولی هم اینک شاهد هستیم که در تولید و اشتغال خیلی موثر هستند.

وی تصریح کرد: بازدیدی از پتروشیمی داشتیم دیدیم که سرمایه گذاران در حال کار هستند و این جای خوشحالی دارد.

وی گفت: الان ۱۰۰ بسته سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار آماده شده و مجوزهای بی نام صادر شده است تا امورات تسهیل شود.

وی با بیان اینکه اکنون سه منطقه آزاد در محدوده مرزها نیز قرار است تشکیل شود، تصریح کرد: فرصت‌های سرمایه گذاری خوبی در منطقه آزاد چابهار است برای اینکه بهتر بتوان کسب و کار را آغاز کرد باید بروکراسی اداری را کم کرد.

وی بر جهاد تبیین و جهاد اقتصادی تاکید کرد و گفت: ۱۷ سفر رئیس جمهور به ۱۷ کشور می تواند بخشی از مشکلات را حل کند و منجر به توسعه روابط خارجی می‌شود.

انبار سرپوشیده تراس c به مساحت چهار هزار مترمربع با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل و معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: به منظور توسعه زیرساخت‌های لجستیکی و حمل و نقل منطقه آزاد، انبار سرپوشیده تراس c به مساحت چهارهزار مترمربع با حضور سید محمد حسینی به بهره‌برداری رسید.

امیر مقدم افزود: افزایش درآمدهای پایدار سازمان منطقه آزاد و حفاظت از کالاهای تجار و بازرگانان در مقابل عوامل مخرب محیطی از دیگر اهداف احداث انبار بوده است.

وی ادامه داد: از ویژگی های شاخص این انبار، بالا بودن سطح ایمنی آن به طوری که سیستم اعلام و اطفای حریق کامل در آن با استفاده از بهترین تجهیزات اجرا شده است.

حسینی همچنین از ظرفیت های شیلاتی تجاری اقتصادی و بندری چابهار شناگاه دریا در محدوده تیس اسکله صیادی نیز بازدید کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین به همراه امیر مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و عطاالله رئیسی مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان با مولوی عبدالرحمن ملازهی امام جمعه اهل تسنن چابهار دیدار و گفت‌وگو کرد.