1635183 868

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از ایرنا، حجت الاسلام احدآزادی خواه درباره اینکه ایجاد تحول در دولت سیزدهم برای پیشبرد اهداف کلان نظام تا چه میزان ضروری است، گفت: تحول مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب و یک گذاره در قالب معانی مختلف است و برنامه تحولی رییس جمهور در این خصوص بر محور تغییر در نظام اقتصادی کشور استوار است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: در تعامل دولت و مجلس، تحول ایستگاهی است که می‌تواند در شتابدهی حرکت نوین انقلاب و به ثمر رسیدن برنامه‌های مدنظر موثر واقع شود و دولت و مجلس در برنامه هفتم توسعه می‌توانند به بهترین شکلی این موضوع را معنا بخشند.

وی یادآور شد: تحول به این معنا است که بتوانیم در حوزه مدیریت مالی، مدیریت انسانی و بهبود منابع بهترین بهره وری را بدست آوریم و شرایط فعلی را به سمت بهتر شدن تغییر دهیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس تاکید کرد: رییس جمهور نیز در سخنان نوروزی خود به این موضوع اشاره کردند که الزامی وجود ندارد دولت با همین نیروها و مدیران کار را ادامه دهد و امکان تغییر در صورت ناکارآمدی مدیر وجود دارد. کما اینکه با تغییراتی که در وزارت آموزش و پرورش رخ داد، این گفتمان عملیاتی شد.

آزادی خواه یادآور شد: از منظر رییس جمهور، هرجا خلاء مدیریتی یا اشکالی وجود داشته باشد، تصمیم لازم در این باره اخذ خواهد شد که این رویکرد نشانه‌هایی از تحول در مدیریت جدید نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اقدامی که رییس جمهور در حوزه آموزش و پرورش انجام داد، ابراز امیدواری کرد که شاهد تحول در برخی وزارتخانه های کم کار باشیم زیرا دولت سیزدهم باید در میدان عمل پیگیر و مدافع حقوق مردم و محرومان باشد و اگر این تدبیر به درستی انجام شود، تعامل بیشتر بین مجلس و دولت به تحول مدنظر دولت سرعت خواهد بخشید.

وی درباره اینکه وجود همدلی و تعامل بین قوا تا چه میزان در ایجاد تحول اثرگذار است، گفت: به هر میزان که روح همدلی و تعامل و برادری بین قوای سه گانه و سایر ارکان نظام بیشتر شود، رسیدگی به مشکلات مردم با کیفیت بهتری اتفاق خواهد افتاد.

آزادی خواه خاطرنشان کرد: تحول رخ نخواهد داد مگر اینکه روسای قوا این روحیه را در اجزای دولت، مجلس و همه ارکان قوه قضاییه باور کنند که قطعا به نتایج ارزشمندی نیز خواهیم رسید.

رییس جمهور در پیام نوروزی امسال بر این نکته تاکید کرد که هیچکدام از مدیران چک سفید امضاء برای حضور مستمر در دولت دریافت نکردند؛ در این ارتباط علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شامگاه ۲۱ فروردین از جابه‌جایی‌های مدیریتی در دولت خبر داد و اعلام کرد: برای استفاده بهتر از ظرفیت مدیران اجرایی، جابه‌جایی‌های مدیریتی در دستور کار دولت است.