1401040612250695625589374


به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، مدرس‌خیابانی با بیان این‌که کشتیرانی به‌عنوان متولی کریدور شمال ـ جنوب اقدامات راهبردی را برای توسعه تجارت از طریق این کریدور انجام داده است، اظهار کرد: حجم مراودات تجاری از کریدور شمال ـ جنوب نسبت به سال گذشته و آغاز برنامه احیای این کریدور افزایش یافته است.

وی با اشاره به این‌که تجهیز و نوسازی بندر سالیانکای روسیه نقطه عطف توسعه کریدور شمال ـ جنوب است،‌ ادامه داد: کشتیرانی با نگاه و برنامه راهبردی در راستای توسعه روابط تاریخی تجاری ایران و روسیه گام برمی‌دارد. بازار بزرگ این کشور زمینه بالقوه و مناسبی را برای فعالیت تولیدکنندگان و تجار ایرانی در خود دارد و ما آماده‌ایم این زمینه را بیش از پیش بالفعل کنیم.

وی با تذکر اینکه بازار روسیه، بازاری رقابتی است ابراز کرد: امیدواریم فعالان اقتصادی کشور فرصت پیش‌آمده را غنیمت بشمرند و تجارت با روسیه را تعمیق بخشند.

مدرس‌خیابانی یادآور شد: کشتیرانی به‌عنوان مجموعه‌ای لجستیکی در رابطه با صادرات به روسیه محدودیتی ندارد و با توجه به امکانات حمل‌ونقل دریایی در دریای خزر و همچنین در بخش ریلی و جاده‌ای قادر است در این زمینه نیز فعالیت گسترده‌ای داشته باشد.