به گزارش پایروس به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «آلبرتو گونزالس کاسالس» در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که معاون اول وزیر ارتباطات کوبا نیز در آن حضور داشت، افزود: با توجه به اینکه عمده محور این توافقات اقتصادی است، خواستار این هستیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران محور کمیسیون مشترک دو کشور باشد.

در ادامه، معاون اول وزیر ارتباطات کوبا گفت: از وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران می‌خواهیم زمینه حضور شرکت‌های توانمند این کشور را در بخش‌های مختلف مورد نیاز کوبا فراهم کند.

«گونزالس ویدال» با بیان اینکه برای هاوانا (پایتخت کوبا) توسعه روابط راهبردی با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها حائز اهمیت است، تاکید کرد: با توجه به تجربیات و توانمندی‌های تهران در حوزه‌های مختلف، توسعه روابط دو کشور در این حوزه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و کوبا مشتاقانه منتظر حضور شرکت‌های ایرانی برای توسعه اقتصادی و ارتباطات در این کشور است.

وی افزود: از حضور و نقش آفرینی شرکت‌های توانمند ایرانی در احیاء و تقویت واحدهای تولیدی قدیمی کشور کوبا استقبال می‌کنیم.

معاون اول وزیر ارتباطات کوبا با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در این کشور، خواستار حضور پر رنگ تر ایران در این رویدادها شد.

تاکید سفیر کوبا بر عملیاتی شدن توافقات مشترک این کشور با ایران

تعمیق روابط اقتصادی با کوبا از طریق ورود شرکت‌های توانمند ایرانی به بازار این کشور

«فرشاد مقیمی» مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در این نشست که اعضای گروه مشترک همکاری‌های ایران و کوبا حضور داشتند، با بیان اینکه در سفر مقامات دو کشور توافقات بسیار خوبی انجام شده است، گفت: ایران عزم بسیار جدی برای اجرایی شدن هرچه سریعتر موارد مورد توافق دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از مقام‌های کوبایی می‌خواهیم نیازمندی‌های این کشور در بخش‌های مختلف را اعلام کند تا بتوانیم برای حضور و فعالیت شرکت‌های توانمند ایرانی در این حوزه بر اساس این نیازها برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در زمینه صنایع مختلف، اضافه‌کرد: آمادگی داریم با همکاری سازمان توسعه تجارت، زمینه حضور شرکت‌های ایرانی بیشتری را در نمایشگاه سال ۲۰۲۴ کوبا بر اساس نیازمندی‌های آن کشور را فراهم کنیم.

مقیمی تصریح‌کرد: از برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی مشترک با کشور کوبا استقبال می‌کنیم و امیدواریم این رویدادها منجر به عقد قراردادهای اجرایی شود.

در این نشست، مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران نیز با اعلام آمادگی برای تسهیل ارتباط گیری شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری و اقتصادی دو کشور، بر گسترش فعالیت‌ها برای تعمیق مراودات اقتصادی تاکید کرد.

«احمد فیروزی» افزود: در این راستا دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۴۰۳ با هدف افزایش مبادلات تجاری رویدادهای تجاری متنوع از جمله تبادل هیات‌های تجاری، نشست‌های B۲B و حضور در نمایشگاه‌های تخصصی بازار هدف را در دستور کار قرار داده است.

پیشتر رئیس‌جمهوری کوبا در بازدید از پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی «هاوانا» با همراهی جمعی از مقام‌های این کشور، از تسهیل ورود شرکت‌های ایرانی به بازار کوبا خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *