عبدالرشیدسعدالله یف،تانکروس

به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، عبدالرشید سعدالله‌یف ستاره مسلمان کشتی جهان از داغستان روسیه و دارنده ۷ طلای جهان و المپیک که به دلیل قدرت بدنی بالا از اتحادیه جهانی کشتی لقب تانک روس را دریافت کرده است، تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه را نسل کشی دانست و خواستار اتحاد مسلمانان برای کمک به فلسطین شد.

او همچنین به هجوم مردم مسلمان داغستان به فرودگاه داغستان در پی فرود یک هواپیمای اسراییلی اشاره کرد و تاکید کرد: آن‌ها همیشه جزو اولین نفراتی بودند که شجاعت خود را نشان داده اند.

در پیام این کشتی‌گیر روس آمده است:

سلام برادران و خواهرانم. ما اخبار ویرانگر از فلسطین و قربانی یا مجروح شدن هزاران نفر را با قلبی دردناک می‌شنویم. میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان برای آن‌ها دعا می‌کنند و کمک‌های انسان‌دوستانه خود را به دست آن‌ها می‌رسانند و منتظر پایان این نسل‌کشی هستند. من هموطنان داغستانی خود را درک می‌کنم، آنها همیشه اولین کسانی بوده‌اند که شجاعت خود را نشان داده و کمک خود در مشکلات را بارها نشان داده‌اند. این همبستگی، اراده و اتحاد با مسلمانان جهان نباید با هرج و مرج همراه باشد. باشد که خداوند متعال مردم ما را از بلایای بزرگ نجات دهد و همه فلسطینیان را در رسیدن به آزادی و صلح یاری دهد.