برنامه‌ریزی برای برگزاری سومین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات

به گزارش پایروس، بر اساس هماهنگی های انجام شده و به منظور توسعه مناسبات اقتصادی، حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور ایران و امارات متحده عربی و پیگیری امور مرتبط با سومین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، امروز دوشنبه ۱۵ آبان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با سیف الزعابی سفیر امارات متحده عربی در ساختمان شهید دادمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، طرفین بر ضرورت جلوگیری از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی نسبت به مردم مظلوم فلسطین و محکومیت این جنایات، تاکید کردند.

مقامات دو کشور ایران و امارات متحده عربی در این دیدار، پس از بررسی روند مناسبات حمل و نقلی و ترانزیتی در حوزه‌های دریایی، هوایی، و حمل و نقل ترکیبی بر ارتقای روابط و اجرایی شدن تفاهمات انجام شده بین دو کشور تاکید کردند.

در این نشست دو جانبه موضوعات مختلف اقتصادی از جمله موضوعات سرمایه‌گذاری، تجاری، کشاورزی، صنعتی، علمی و دانش‌بنیان در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور توسط وزیر راه و شهرسازی کشورمان و سفیر امارات متحده عربی مورد بحث و بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

همچنین، در این دیدار بر برگزاری سومین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در زمان مقرر، تاکید شد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان، مسئولیت ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایران و امارات متحده عربی را برعهده دارد.