صنایع 2

به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، محمدعلی احمدزاده اصل با تاکید به اینکه کلیت بازار سرمایه به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر این نوع اخبار قرار بگیرد افزود: به هر حال موضوعی اتفاق افتاده اما درست نیست کل بازار سرمایه تحت تاثیر آن قرار بگیرد و به جریان منفی کردن بازار اثر مضاعف گذاشته و باعث افت آن شود. به طور کلی صنعت اوره و متانول و شرکت‌های زیر مجموعه این دو صنعت از این موضوع تاثیر می‌پذیرند.

وی با اشاره به نحوه اعلام بخشنامه گفت: نحوه اعلام این بخشنامه و حواشی آن بر بازار تاثیر گذاشته است،  بیان کرد: معمولا اخبار مربوط به نرخ خوراک پتروشیمی و … طی حداقل ۲۰ سال گذشته روی جو بازار تاثیرگذار بوده و صنایع بزرگ و بالادستی که امکان توسعه دارند را با چالش مواجه کرده است.  

احمدزاده اصل با بیان اینکه دولت باید از ظرفیت بازار سرمایه در راستای سیاست‌های کلی خود یعنی مهار تورم و رشد تولید استفاده کند، افزود: باید به سمت منافع مردم و شفاف سازی بیشتر در اقتصاد حرکت کرد؛  کشور نیاز به ثبات در سیاست‌های ابلاغی دارد، بنابراین با توجه به ظرفیت و شفافیت خوب بازار سرمایه، بهتر است کانون توجه سیاست گذاران اقتصادی باشد تا ارزش بازار بیش از پیش حفظ شود.