Resizer 16843564593861

به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، اخیرا اظهارات تهاجمی چندین مقام فدرال رزرو، گمانه‌زنی‌ها درباره کاهش نرخ بهره در اواخر سال جاری را با چالش مواجه کرده است. لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، روز گذشته طی مصاحبه‌ای بیان کرد: «نرخ‌های بهره به اندازه کافی محدودکننده نیستند.»

از سوی دیگر، رئیس فدرال رزرو ایالت شیگاگو، در توئیتی اعلام کرد: هنوز برای بحث در مورد کاهش نرخ بهره خیلی زود است. علاوه بر او، بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا هم خاطر نشان کرد: «حتی اگر نرخ بیکاری در اواخر سال شروع به افزایش کند، بانک مرکزی باید در مبارزه با تورم بسیار قوی بماند.»

این امر به دلیل افزایش انتظارات تورمی مصرف‌کننده و افزایش انتظارات بازار مبنی بر اینکه فدرال رزرو برای مدت طولانی‌تری نرخ‌های بهره را بالاتر نگه می‌دارد، رخ خواهد داد.

افزایش سقف بدهی ایالات متحده؛ سنگر محکم سرمایه‌گذاران

نگرانی‌های مربوط به سقف بدهی آمریکا، از قیمت طلا حمایت می‌کند. با این حال اما ابزار CME FedWatch نشان می‌دهد که احتمال زیادی وجود دارد که فدرال رزرو در ماه ژوئن روی نرخ‌ها بایستد.

این امر، همراه با بن‌بست برای افزایش سقف استقراض دولت فدرال، تا حدودی از قیمت امن طلا حمایت می‌کند و به محدودکردن روند نزولی، حداقل در حال حاضر، کمک می‌کند.

از سویی بحران سقف بدهی آمریکا همچنان سوژه شماره یک خبرهای تاثیرگذار بر شاخص‌های اقتصادی آمریکا به شمار می‌آید.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان به خبرنگاران گفته است که دو طرف هنوز از هم فاصله دارند. در همین حال، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده و نمایندگان حزب جمهوری خواه، ابراز خوش‌بینی محتاطانه‌ای نسبت به دستیابی به توافق برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال انس جهانی طلا

در تایم فریم چهارساعته چارت قیمتی انس جهانی طلا، شاهد آن هستیم که محدوده مقاومتی ۲۰۴۳ تا ۲۰۴۹ دلاری، سه بار از نفوذ هر انس طلا به قیمت‌های بالاتر جلوگیری کرده است.

اگر برخورد‌ ابتدایی قیمت انس با محدوده یادشده را مبدا خط روند نزولی قرار دهیم، از برخورد‌های بعدی قیمت با خط رسم شده، می‌توان اعتبار بالای آن را نتیجه گرفت.

در جریان معالات انس طلای جهانی در روز گذشته، قیمت این دارایی با کندل ماروبوزو نزولی سطح استاتیک و داینامیک خود را شکست. بر این اساس و با توجه موارد فاندامنتالی بررسی شده، محتمل‌ترین سناریو برای انس، پولبک به خط روند نزولی و در ادامه کاهش یافتن تا کف محدوده ساید خود است.

در ادامه در صورتی که فروشندگان موفق شوند، کف ۱۹۷۲ دلاری انس را نیز به سوی پایین بشکنند، باید منتظر تارگت محدوده ۱۹۴۰ دلاری خرس‌ها در بازار ادامه هفته بود.