13980710001134 Test PhotoN

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، اسناد لو رفته پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) از برتری موشکی چین بر ناوگان دریایی و سامانه‌های دفاعی آمریکا حکایت دارد.

به گزارش منابع خبری، خبرنگار شبکه «فاکس نیوز» روز سه شنبه در این زمینه در توییتی نوشت که مقام‌های آمریکا در خفا اذعان دارند که ناوهای هواپیمابر آمریکا در مقابل با چین تغییر دهنده وضعیت جنگ به نفع ایالات متحده نیستند زیرا ناوگان دریایی چین مجهز به موشک‌های برد متوسط از جمله موشک «دانگ فنگ-۲۶» ملقب به قاتل ناوهای هواپیمتبر با برد ۳۰۰۰ مایل است که این ناوگان را به چالش می‌کشد.

خبرنگار روزنامه «واشنگتن پست» نیز در این زمینه گفت که اسناد لو رفته پنتاگون آشکار ساخت موشک‌های ابرفراصوت چین ناوها و سامانه‌های دفاعی ارتش آمریکا را مغلوب می‌کنند.

«جاش راگین» خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در این زمینه گفت: «ما ۳۰ سال صرف ساختن ناوهای هواپیمابر و دفاع موشکی کردیم اما چینی‌ها موشکی با هزینه بسیار کمتر ساخته‌اند که تجهیزات ما را از کار می‌اندازد. این موشک‌ها فراصوت هستند و می‌توانند با مانورهای خود ناوهای هواپیمابر ما را تا “گوام” هدف قرار دهند. اگر آن‌ها تصمیم به استفاده از موشک‌های خود بگیرند، ناوهای هواپیمابر ما نمی‌توانند وارد نیمی از اقیانوس آرام شوند.»

در گزارش اخیر «موسسه مطالعات هوافضای چین» وابسته به دانشگاه نیروی هوایی آمریکا آمده است که نیروی موشکی چین هم از نظر پیچیدگی موشک‌ها و هم از نظر اندازه زرادخانه خود در حال گسترش است. رشد موشک‌ها و پرتابگرها بر اساس تعداد روزافزون تیپ‌های نیروی موشکی چین قابل توجه است