Resizer 16948960205361

گزارش پایروس به نقل از”ورزش سه”، بارسلونا که بعد از تساوی هفته اول مقابل ختافه به سه برد متوالی در لالیگا دست یافته بود امشب در یکی از بازی های هفته پنجم در خانه رئال بتیس به پیروزی ۵-۰ رسید تا با ۱۳ امتیاز صدرنشین جدول رده بندی شود.

شاگردان ژاوی هرناندز در اولین بازی خود پس از فیفادی اخیر توفانی ظاهر شدند و میزبان را مقابل تماشاگرانش با به راه انداختن جشنواره گل تحقیر کردند. آنها ۲ بار در نیمه اول و ۳ بار در نیمه دوم موفق به گشودن دروازه بتیس شدند.

بتیس کار را بهتر از بارسا آغاز کرد و در دقیقه ۱۷ می توانست به گل برسد اما شوت آیوز پرز از سمت راست محوطه جریمه به تور کناری برخورد کرد. هر چه به میانه های نیمه اول نزدیک تر می شدیم فشار بارسا بیشتر می شد تا اینکه این تیم در دقیقه ۲۵ توسط ژوائو فلیکس به گل اول رسید.

ستاره پرتغالی بارسا در اولین بازی خود به عنوان بازیکن فیکس موفق شد ارسال ارویل رومئو را بعد از کنترل موفق و دریبل دروازه بان حریف به گل اول تیمش تبدیل کند. روبرت لواندوفسکی تنها ۷ دقیقه بعد گل دوم آبی اناری ها را هم زد. او در دقیقه ۳۲ روی پاس آندریاس کریستنس و هوشیاری فلیکس با دروازه بان حریف تک به تک شد و توانست با یک بغل پای دقیق نتیجه را ۲-۰ کند.

ویلیان خوزه در شروع نیمه دوم می توانست دروازه بارسا را باز کند اما مارک آندره تراشتگن با واکنشی زیبا دروازه تیمش را بسته نگه داشت. بارسلونا مثل نیمه دوم به مرور بر بازی مسلط شد و توانست در دقیقه ۶۲ گل سوم را وارد دروازه حریف کند. این گل را فران تورس با یک شوت استثنایی از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رساند.

رافینیا در دقیقه ۶۵ روی پاس کوتاه لواندوفسکی در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک شوت زمینی دقیق گل چهارم را به بتیس زد. این پایان کار نبود و آبی اناری ها در دقیقه ۸۱ گل پنجم را هم وارد دروازه حریف کردند. سازنده این گل هم لواندوفسکی بود و زننده‌اش نیز ژوائو کانسلو، دیگر ستاره تازه وارد آبی اناری ها بود که بعد از دریافت پاس از هم تیمی لهستانی‎اش با یک دریبل زیبا مدافع حریف را از پیش رو برداشت و یک شوت غیرقابل مهار را روانه دروازه حریف کرد تا نتیجه ۵-۰ شود.

بارسلونا در دقایق پایانی موقعیت های دیگری هم داشت تا برد خود را پرگل تر کند اما رافینیا و ایلکای گوندوگان آنها را از دست دادند تا کار در نهایت با برتری ۵-۰ شاگردان ژاوی به پایان برسد