بازار ایزمایلوفسکی مسکو

بازار ایزمایلوفسکی مسکو
به گزارش پایگاه خبری پایروس؛بازار سنتی ایزمایلوفسکی مسکو را باید به عنوان یکی از قدیمی ترین بازارهای سنتی در پایتخت سرزمین روس ها معرفی کنیم که اتفاقا دست بر قضا، بزرگ ترین بازار این شهر هم هست. به همین خاطر اصلا عجیب نیست که درباره این بازار بگوییم که اکثر گردشگران و توریست هایی که به مسکو سفر می کنند.

بازار ایزمایلوفسکی یکی از بهترین جاهایی است شما در مسکو می توانید در آن به خرید بروید و برای دوستان و آشنایان خود سوغاتی بخرید. از ویژگی های این بازار این است که در آن انواع و اقسام کالاهای مختلف و متنوعی موجود است که دارای کیفیتی متناسب و بالا به نسبت جایی که در آن عرضه می شود، می باشد.

این که خیلی از کسانی که به روسیه و مسکومی ورند به بازار ایزمایلوفسکی برای خرید سوغاتی مراجعه می کنند و حتی خودِ شهروندان روسی هم برای خرید کردن به بازار ایزمایلوفسکی مراجه می کنند تنها به این خاطر است که تنوع اجناس مختلف در سطوح کیفیتی مختلف زیاد است و در ضمن، نسبت قیمت هایی که در این بازار وجود دارد؛ بسیار کمتر از مراکز خرید مدرن و حتی فروشگاه های دیگر است.

در ضمن کیفیت اجناس و خدمات موجود در این فروشگاه ها بسیار زیاد است و مشتریان می توانند قدرت خرید بیشتر و زیادتری داشته باشند.

این بازار سنتی کاملا دسترسی آسانی برای همه داشته و هر کسی می تواند به آن برود.

در بازار سنتی ایزمایلوفسکی مسکو چه چیزهایی می توانید بخرید؟

یکی از القابی که بازار سنتی ایزمایلوفسکی مسکو دارد به زبان انگلیسی؛ Izmailovsky Souvenir Market به معنای بازار سوغاتی فروشی ایزمایلوفسکی است. قبل از این که به سراغ کالاهای موجود در این بازار برویم، باید این را بگوییم که اکثر این کالاها قابلیت این را دارند که سوغاتی باشند. ضمن این که اکثر این کالاها در لیست سوغاتی های معروف روسیه قرار می گیرند.

در این بازار جدای از خرید سوغاتی می توانید انواع و اقسام کالاهایی که نیاز دارید را بخرید. از لباس ها و کیف و کفش های های کپی از روی اصل آن ها گرفته تا صنایع دستی مختلف را در این بازار می توانید برای خرید پیدا کنید.

البته این ها تنها کالاها و خدماتی نیستند که در این بازار برای خرید و عرضه موجود هستند بلکه می توانید اگر گرسنه شدید و یا دلتان خواست تا یک شکم گردی جمع و جور و تند و سریع در بین غذاهای خیابانی مسکو انجام دهید، دکه ها و غرفه های پخت و فروش غذا در این بازار نیز موجود هستند.

این غذافروشی ها معمولا هر چه به زمان غذا نزدیک تر می شوید، بوی تندتر و وسوسه کننده ی بیشتری پیدا می کنند و از این رو افراد را به سمت خود جذب می کنند. غذاهایی که در این بازار می توانید میل نمایید معمولا غذاهایی بر پایه ی سبزیجات، کباب های مختلف و خوراک های گوشت هستند.

از بحث غذایی در این بازار بیرون بیاییم و باز به خودِ بازار بپردازیم. در بین کالاهایی که در این بازار موجود هستند می توانیم به یک ویژگی مشترک در بین بیشتر آن ها اشاره نماییم. این کالاها بیشترشان حسی از دوره ی حکومت شوروی ها را در افراد بیدار می کند.

در ضمن یادتان باشد که در این بازار می توانید اجناس آنتیک و قیمتی هم پیدا کنید.

یکی از دیگر نکاتی که باید در زمینه ی خرید کردن از بازار سنتی ایزمایلوفسکی بدانید این است که شما می توانید حتی از کالاهای دست دوم هم در این بازار خرید نمایید.

اجناس دست دوم در بازار ایزمایلوفسکی قیمت کمتری دارند و کلا هر کسی را برای خرید، وسوسه می کنند اما این را در زمان وسوسه شدن برای خرید این گونه از اجناس این بازار به یاد داشته باشید که هر کدام از این کالاها دارای کیفیتی متفاوت هستند و سعی کنید که اگر می خواهید از این دسته از اجناس خریداری کنید حتما بررسی کنید و ببینید که خرابی نداشته باشد.

در ضمن از چانه زدن و تخفیف خواستن هم اصلا صرف نظر نکنید! اگر با زبان روسی هم که مکالمه ی خود با فروشنده را پی بگیرید، دیگر موفقت شما در امر تخفیف گرفتن تضمین شده است.

سوغاتی های معروف  روسیه در این بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سماور روسی | Russian Samovar

میان ما و روس ها یک وسیله مشترک است و آن وسیله ای نیست سماور!

اگر می خواهید از روسیه سماور را به عنوان سوغاتی با خود بیاورید می توانید در انواع مختلف برقی، سنتی و حتی ذغالی را خریداری نمایید. البته اگر علاقه مند به اجناس آنتیک هستید، می توانید حتی سماورهایی متعلق به ۱ یا ۲ قرن پیش هم پیدا کنید و البته پول بیشتری هم برایش پرداخت نمایید.

  • شال های اورنبورگ | Orenburg Shawls

یکی از سوغاتی های روسیه که مخصوصا اگر خانم باشید و یا برای عزیزانتان که خانم هستند می توانید ببرید و با استقبال ویژه ای روبرو شوید، شال های اورنبورگ هستند.

این شال ها بسیار لطیف و زیبا هستند و ضمن نرم و لطیف بودن بسیار، دارای طرح ها و اَشکال مختلفی هم هستند.

البته نوع سنتی این شال ها دارای دو رنگ خاکستری و سفید هستند.

راستی می دانستید که روس ها این شال را نمادی از عشق می دانند؟

شال های اورنبورگ را می توانید به راحتی از این بازار در انواع سنتی و حتی مدرنش تهیه نمایید.

  • جعبه جواهرات پالخ و فدوسکینو | Palekh and Fedoskino Lacquer Boxes

از سوغاتی های سنتی که مخصوص روس هاست، جعبه جواهرات پالخ و فدوسکینو است که اتفاقا به فراوانی می توانید در طرح های مختلفی در این بازار پیدا کنید. این جعبه ها به عنوان سوغاتی یکی از بهترین گزینه هایی است که رد پیش روی خود دارید.

این جعبه ها را به عنوان جعبه ی جواهرات و یا حتی وسیله ای برای نگهداری نامه ها و اسناد مهم استفاده می کرده اند.

مرکز اصلی ساخت و صادرات این جعبه ها که بر روی آن ها لایه ای از رنگ لاکی نیز می زنند، ۲ شهر پالخ و فدوسکینو می باشند.

خوبی این جعبه ها در این است که در قیمت ها و اندازه های مختلفی موجود است و شما با هر بودجه ای می توانید از آن ها تهیه نمایید.

  • ماتریوشکا | Matryoshka

اگر تا به حال به هر کدام از شهرهای روسیه رفته باشید و یا دوستان و آشنایانتان از این کشور برای شما سوغاتی آورده باشند، احتمال این که ماتریوشکا را از نزدیک دیده باشید، بسیار زیاد است.

ماتریوشکا عروشک های تو در توی روسی هستند که همگی طرح یک دختر با مزه و با پوشش های سنتی و محلی مناطق مختلف روسی را دارد می باشد که از اندازه ی بزرگ شروع می شوند و به صورت تو در تو از دل یکی پس ازدیگری در می آیند و به این صورت چند عروسک که چوبی هستند، در یک عروسک قرار می گیرد.

تعداد عروسک هایی که در مجموع یک ماتریوشکا را تشکیل می دهند، از بین ۳ تا ۱۰ عدد متغیر است. ماتریوشکا را در طرح ها و انواع مختلف می توانید در بازار سنتی ایزمایلوفسکی مسکو پیدا کنید و با قیمتی مناسب و ارزان خریداری نمایید.

 

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی