باخت بسکتبال ایران مقابل اسپانیا

به گزارش پایروس، تیم ملی بسکتبال ایران در سومین بازی خود از مرحله نخست جام جهانی ۲۰۲۳، ظهر امروز (چهارشنبه) ۸ شهریور ۱۴۰۲ به مساف تیم ملی اسپانیا رفت و در این دیدار با نتیجه ۸۵ بر ۶۵ برابر این تیم اروپایی شکست خورد.

ترکیب ایران:
حسن علی‌اکبری، محمد امینی، پیتر گیرگوریان، ارسلان کاظمی و بهنام یخچالی

ترکیب اسپانیا:
الکس آبرینز، ویلی هرنانگومز، خوانچو هرنانگومز، خوان نونز و جوئل پارا

کوارتر نخست: ۱۷ – ۱۶ ایران
در این کوارتر تیم ملی ایران با وجود اینکه حامد حدادی را در ترکیب خود نداشت، با درخشش کاظمی و امینی، ۱۷ – ۱۶ به پیروزی رسید. امینی در این کوارتر ۷ امتیاز را برای ایران به دست آورد.

کوارتر دوم: ۳۴ – ۴۳ اسپانیا

از ابتدای این کوارتر حامد حدادی به عنوان جایگزین علی اکبری وارد زمین شد. شاگردان اسکاریولو در این پریود بازی دفاع سخت‌تری را روی حملات ایران انجام دادند تا در ضد حملات با درخشش «خوانچو» و«آلداما»، ۲۲ – ۲۵ از ایران پیش بیفتند. اسپانیا با پرتاب‌های سه امتیازی خود «آبرینز»، در فاصله ۴ دقیقه ۲۹ ثانیه به پایان نیمه نخست، ۲۶ – ۳۳ پیشی گرفت. بعد از وقت استراحتی که ایران گرفت، پیتر گیرگوریان با نفوذ زیبای خود شاگردان دمیر را به امتیاز ۲۹ رساند. مدافع عنوان قهرمانی در این کوارتر عملکرد بهتری داشت و ۱۷ – ۲۵ به پیروزی رسید تا با ۹ اختلاف برتری، به رختکن برود.

کوارتر سوم: ۵۲ – ۶۴ اسپانیا

با آغاز نیمه دوم اما تیم بسکتبال ایران با درخشش یخچالی و امینی عملکرد بهتری داشت و تا ۳ دقیقه و ۳۰ ثانیه مانده به پایان این کوارتر، ۱۳ – ۹ از حریف خود پیش بود. با درخشش «خوانچو هرنانگومز» ماتادورها ۱۸ – ۲۱ در کوارتر سوم به پیروزی رسیدند تا با برتری ۵۲ – ۶۴ به استقبال کوارتر چهارم بروند.

کوارتر چهارم: ۶۵ – ۸۵ اسپانیا

با شروع بازی باز هم این خوانچو هرنانگومز بود که به واسطه درخشش خود در پرتاب‌های سه امتیازی، خودش را به امتیاز ۲۱ رساند تا بازی ۶۵ – ۸۵ به سود اسپانیا پیگیری شود. ستاره ایران در این بازی نیز محمد امینی بود که ۱۹ امتیاز را تا اواخر این کوارتر به دست‌ آورده بود. این کوارتر با برتری ۱۳ – ۲۱ اسپانیا پایان یافت تا مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه قاطع ۶۵ – ۸۵، سومین باخت ایران در این رقابت‌ها رقم بزند.