14020408000644 Test PhotoN

به گزارش پایروس به نقل از فارس، اوکراین، سوئد، کانادا و انگلیس در ادامه جنگ ترکیبی علیه ایران امروز پنجشنبه از ایران بابت آنچه «سرنگونی پرواز شماره PS752 خوانده شده شکایت کرده‌اند.

این ۴ کشور که خودشان را «گروه واکنش و هماهنگی بین‌المللی برای قربانیان PS752» معرفی کرده‌اند در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده‌اند نتوانسته‌اند با ایران به توافق برسند.

در این بیانیه آمده است: «بر همین اساس، گروه هماهنگی تصمیم گرفته با ارجاع این مناقشه به دیوان بین‌المللی دادگستری در هر زمانی که عملی باشد اطمینان حاصل کند ایران بابت سرنگونی غیرقانونی پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمای اوکراین اینترنشنال پاسخگو خواهد شد.»

پرواز شماره پی‌‌ اس ۷۵۲ ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ هنگام پرواز به مقصد کشور اوکراین در حوالی تهران سقوط کرد و تمامی ۱۷۶ سرنشین این هواپیما جانشان را از دست دادند.

ایران اعلام کرد که پرواز شماره ۷۵۲ با شلیک اشتباه موشک سرنگون شده است. مسافران این هواپیما شهروندان ایران، کانادا، اوکراین، سوئد، افغانستان، انگلیس و آلمان بودند.

جمهوری اسلامی ایران پس از این حادثه تحقیقات در خصوص علت سقوط آن را طبق استانداردهای بین‌المللی و ضوابط «سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری» (ایکائو) آغاز کرده است.