ایلان ماسک از پرونده OpenAI انصراف داد!

ایلان ماسک از پرونده OpenAI انصراف داد!

این عقب نشینی در بحبوحه شکاف بین مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس و خالق ChatGPT صورت می گیرد.

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، مدت کوتاهی پس از انتقاد از شراکت مالک ChatGPT با اپل، به طور غیرمنتظره ای پرونده حقوقی علیه OpenAI را کنار گذاشت.

رویترز با استناد به پرونده ای در دادگاه عالی سانفرانسیسکو گزارش داد وکلای ماسک از دادگاه ایالتی کالیفرنیا خواستند که شکایت علیه شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی (AI) را بدون ذکر دلیلی برای این اقدام رد کند.

رئیس تسلا و ایکس (توئیتر سابق) در ماه فوریه علیه OpenAI شکایت کرد و استدلال کرد که شرکتی که در سال ۲۰۱۵ به تأسیس آن کمک کرده بود، مأموریت تأسیس خود را برای توسعه هوش مصنوعی به نفع بشریت و نه برای منفعت رها کرده است.

ماسک فقط یک روز قبل از اینکه دادگاه به درخواست OpenAI برای رد آن رسیدگی کند، این پرونده را کنار گذاشت. رویترز با استناد به پرونده های دادگاه گفت: این شرکت شکایت ماسک را تلاشی ساختگی از سوی میلیاردر فناوری برای پیشبرد منافع هوش مصنوعی خود توصیف کرد.

 

ماسک سال گذشته استارتاپ هوش مصنوعی خود را تأسیس کرد. این شرکت که xAI نام دارد، در ماه مه اعلام کرد که ۶ میلیارد دلار بودجه جمع آوری کرده است که به ارائه «اولین محصولاتش به بازار» کمک می کند. xAI تاکنون یک چت بات هوش مصنوعی مولد با نام Grok به عنوان رقیب ChatGPT راه اندازی کرده است. Grok از طریق X در دسترس است.

اوایل این هفته، OpenAI و سازنده آیفون اپل از همکاری برای تقویت دستیار صوتی Siri با ChatGPT رونمایی کردند. این اعلامیه انتقاد ماسک را برانگیخت و هشدار داد که این ارتباط منجر به “نقض امنیتی غیرقابل قبول” خواهد شد.

در پستی در X، این غول فناوری تهدید کرد که اگر سازنده آیفون نرم افزار هوش مصنوعی OpenAI را در سیستم عامل خود ادغام کند، کارکنان شرکت های خود را از استفاده از دستگاه های اپل منع می کند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی