قیمتطلاوسکه

به گزارش پایروس به نقل از تجارت نیوز، روز گذشته قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت روبرو و متاثر از رشد قیمت دلار گران شد. این در حالی بود که صبح روز گذشته سکه‌های سبک بر اثر کاهش قیمت، یک کانال سقوط کردند اما در ادامه روز، بازار فلز زرد مسیر صعودی را در پیش گرفت.

طلا

طلا بخریم یا بفروشیم؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند با وجود افزایش قیمت در بازار فلز گرانبها فعلا انس ‌جهانی و تقاضا نقش چندانی در تعیین قیمت طلا و سکه ندارد و نقش نوسانات دلار در این بازار پررنگ‌تر است.

با رفت و برگشت قیمت، در بازار فلز زرد معامله‌گران سردرگمند و نمی‌دانند زمان خرید است یا فروش. این در حالی است که رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است روند قیمت‌ها در روزهای آینده باثبات است و شاهد تغییرات شارپی چندانی در بازار فلز زرد نخواهیم بود.

این مقام صنفی نوسانات و کاهش قیمت ارز، کاهش محدود انس جهانی، افت تقاضا در بازارهای داخلی، اخبار مساعد سیاسی و اقتصادی، اخبار مثبت مربوط به مذاکرات برجام و آزادی ارزهای بلوکه شده را عامل کاهش قیمت در بازار ارز و متعاقب آن روند کاهشی در قیمت طلا و سکه اعلام کرد. وی همچنین ابراز کرد: «اکنون شرایط، مطلوب خریداران است و مردم نباید منتظر کاهش یا افزایش خاصی باشند.»

تثبیت سکه بهار در کانال ۲۴ میلیونی

دیروز دوشنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با افزایش بیش از ۸۰۰ هزار تومانی، با رقم ۲۸ میلیون توماندر بازار معامله شد. روز گذشته سکه بهار با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی با رقم ۲۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومانعرضه شد. این در حالی بود که در پایان معاملات روز گذشته این قطعه بین کانال‌های ۲۴ و ۲۵ میلیون تومانی سرگردان بود اما در پایان معاملات این روند افزایشی کمی تعدیل شد.

دیروز نیم سکه  ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مبادله شد. ربع سکه نیز افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله می‌شود.

دیروز سکه گرمی سهمی از کاهش و افزایش قیمت نداشت. این قطعه همانند روز یکشنبه در کف کانال ۶ میلیون تومانی مبادله می‌شود.

روند نامتوازن حباب سکه‌ها

دیروز قیمت حباب سکه روند متوازنی نداشت. حباب نیم‌سکه و سکه‌گرمی کاهشی شد و سایر قطعات سکه رشد حباب داشتند. سکه امامی بیشترین سهم از افزایش قیمت حباب را داشت و ۲۳۲ هزار تومان گران شد.

روز گذشته قیمت طلا نیز افزایش داشت اما این افزایش نتوانست قیمت مثقال را به کانال قبل برگرداند. هر مثقال طلا ۱۳۰ هزار تومان افزایش داشت. دیروز این مقدار طلا با قیمت ۹ میلیون و ۸۶۶ هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش بیش از ۳۰ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۲۷۷ هزار تومان مبادله شد.

طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۲۴۵ هزار تومان معامله شد.