آب شرب تهران

به گزارش پایروس به نقل از وزارت نیرو، محمدحسین خانجانی‌خانی با اشاره به کمبود حجم ذخایر سدهای سامانه شرقی تهران (لار و لتیان) نسبت به سد امیرکبیر، اظهارداشت: بخشی از کسری آب سامانه‌های شرقی استان تهران، از طریق افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه ششم آب تهران جبران خواهد شد.

وی افزود: این میزان آب از طریق خطوط انتقال داخلی و پیرامونی که بخشی از رینگ آبرسانی شهر تهران هستند به سامانه‌های شرقی و جنوب شرقی استان انتقال خواهد یافت.

معاون بهره‌برداری شرکت تامین و تصفیه آب به ارتقای فنی و تجهیزاتی این تصفیه‌خانه اشاره کرد و ادامه داد: با تجهیز یک واحد زلال‌ساز، پنج واحد فیلتراسیون،

اصلاح سیستم تزریق مواد شیمیایی، نصب تجهیزات آنلاین پایش کیفیت و ایجاد سیستم برگشت پساب، امکان افزایش ظرفیت تولید و تصفیه آب در تصفیه‌خانه ششم آب تهران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه ششم آب تهران در حال حاضر با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره‌برداری قرار دارد گفت: با اقدامات انجام شده ظرفیت این تصفیه‌خانه به سه هزار و ۷۵۰ لیتر در ثانیه ارتقا پیدا می‌کند.

تصفیه‌خانه ششم آب تهران با ظرفیت تصفیه اسمی هفت هزار و ۵۰۰ لیتر آب در ثانیه در شمال غرب تهران واقع شده و مرحله نخست آن در آبان ماه سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری رسید.

این تصفیه‌خانه برای بهره‌گیری موثر از ظرفیت منابع آبی غرب تهران به ویژه سد امیرکبیر طراحی شده است.