دفتر مرکزی شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران و پاکستان

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، با سفر «رضا بخشی آنی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خارجی ایران به شهر کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان مراسم گشایش رسمی ساختمان و دفتر جدید شرکت مشترک سرمایه‌گذاری ایران و پاکستان موسوم به PAIR برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با هفته دولت برگزار شد، علاوه بر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران، «حسن نوریان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی، «عباس دانشور حکیمی» مدیرعامل شرکت پائیر، اعضای هیات مدیره شرکت و بازرگانان پاکستانی حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خارجی ایران با ابراز خرسندی از افتتاح دفتر جدید این شرکت ابراز داشت دولت فعلی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه خدمات متقابل تجاری و سرمایه گذاری با همسایگان اراده قوی دارد و پاکستان در این سیاست دارای جایگاه ممتازی می باشد.

افتتاح دفتر مرکزی شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران و پاکستان در کراچی

سرکنسول ایران نیز در این مراسم گفت: ایران به همکاری های پایدار در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک با دولت پاکستان متعهد بوده و هیچ محدودیتی برای مناسبات اقتصادی با این کشور همسایه قائل نیست.

نوریان ابراز امیدواری کرد این شرکت بتواند با افزایش نقش خود در زمینه تسهیل فرآیند تاسیس واحدهای صنعتی و خدماتی در قالب سرمایه گذاری های مشترک، خدمات موثری به شهروندان دو کشور ارایه کند.

عباس دانشور حکیمی مدیرعامل شرکت پاییر نیز گفت: شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران و پاکستان از سال ۱۳۸۶ به عنوان یک موسسه مالی تحت قانون بانک مرکزی پاکستان ثبت و به ارایه تسهیلات مالی جهت سرمایه گذاران دو کشور می پردازد.

وی گفت: پائیر بر اساس مواد مندرج در اساسنامه شرکت، یک شرکت سرمایه گذاری است که در نتیجه سرمایه گذاری مشترک بین دولت های پاکستان و ایران تشکیل شده و تحت کنترل نظارتی بانک دولتی پاکستان به‌عنوان «موسسه مالی توسعه» (DFI) طبقه‌بندی شده است.

شرکت مذکور مستقر در شهر تجاری «کراچی» در جنوب پاکستان و دارای یک شعبه در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب می‌باشد که زیر نظر بانک مرکزی پاکستان و طی بیش از ۱۶ سال فعالیت خود همواره سود آور بوده است.