571260 708

به گزارش پایروس؛ ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای افزایش مبادی و مقاصد کشتی­‌های حامل بار صادراتی و وارداتی میان ایران، ونزوئلا و آمریکای لاتین اعلام کرد.

تا پیش از این، اعزام کشتی در قالب خط منظم به مقصد ونزوئلا به صورت هر سه ماه یکبار صورت می­‌گرفت که هم اکنون در صورت وجود تقاضا و بار از سوی تجار و فعالان اقتصادی، این امکان وجود دارد که اعزام کشتی­‌ها با مدت زمان کمتری به مقصد این کشور و کشور‌های آمریکای لاتین صورت گیرد.

گفتنی است گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانات نوروزی مبنی بر ضرورت توجه ویژه به بازار کشور‌های آفریقایی و توسعه تجارت با آمریکای لاتین در سال ۱۴۰۲، مصصم‌تر از گذشته نسبت به تداوم خط منظم حمل بار صادراتی به ونزوئلا و کشور‌های آمریکای لاتین اقدام خواهد کرد.

بر این اساس، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با فعال سازی خط منظم حمل بار صادراتی از ایران به مقصد ونزوئلا از سال گذشته به صورت اعزام کشتی هر سه ماه یکبار، این آمادگی را دارد تا مطابق با سیاست­های کلی نظام، نسبت به اعزام کشتی­‌ها و افزایش مقاصد و مبادی حمل بار در صورت وجود تقاضا اقدام نماید.