Resizer 16977383522291

به گزارش پایروس به نقل از ارانیکو، این تفاهم‌نامه در حضور علیرضا فخاری استاندار تهران در حاشیه چهارمین همایش و نمایشگاه Made in Russia (ساخت روسیه) در مسکو به امضای معاون اتاق بازرگانی تهران و رئیس اتاق مسکو رسید.

مهدی صادقی نیارکی معاون اتاق بازرگانی،‌ صنایع ، معادن و بازرگانی استان تهران در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه همکاری‌ها در زمینه تبادل اطلاعات، پذیرش هیات‌ها، معرفی ظرفیت‌ها و برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های مشترک، همکاری خود را تقویت خواهند کرد.
به گفته وی، طرفین بنا بر این تفاهم‌نامه همکاری نسبت به معرفی طرح‌های سرمایه‌گذاری به طرف مقابل اقدام خواهند کرد.
هیات اقتصادی استان تهران به ریاست استاندار این استان روز چهارشنبه با هدف شرکت در نمایشگاه بین المللی مسکو و توسعه مناسبات استانی به روسیه سفر کرده است و به مدت سه روز در این کشور حضور دارد.
هیات اتاق تهران در قالب ۳۰ شرکت علاوه بر حضور در نمایشگاه، در جلساتی با مرکز صادرات روسیه و بیزنس راشا شرکت کرده اند.
در روز نخست این سفر، یادداشت تفاهم همکاری بین اتاق بازرگانی تهران و بیزنس راشا امضا شد که مفاد آن مشابه تفاهم نامه روز پنجشنبه با اتاق مسکو بود.

چهارمین همایش و نمایشگاه Made in Russia پنجشنبه با حضور نخست وزیر روسیه و برخی دیگر از مقامات این کشور و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همچنین هیات هایی از سایر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت.
در این نمایشگاه بین المللی که به مدت سه روز ادامه دارد، ۷۸ شرکت از ۴۶ منطقه فدراسیون روسیه به ارائه ظرفیت ها و توانمندی های خود پرداخته اند. همچنین ۱۰۸ شرکت نیز در قالب بروشور الکترونیکی به چند زبان محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند.
این نمایشگاه، شامل ۹ بخش از جمله صنعت، محیط زیست، شهر هوشمند، پزشکی، کالاهای مصرفی، ساخت و ساز، آموزش، تجهیزات کشاورزی و فناوری اطلاعات است.