اردبیل

به گزارش پایروس به نقل از وزارت صمت؛ آقای محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان اردبیل گفت: استان اردبیل جز استان‌های پیشرو در بخش صنعت است و با توجه به قدمت تاریخی و تمدنی در این عرصه نیز توانسته در سال‌های اخیر گام‌های جدی بردارد.

وی به کاهش آمار بیکاری در این استان تا ۷.۴ دهم درصد اشاره کرد و افزود: هر چند متوسط برخی از استان‌ها در این حوزه قابل قبول است، اما باید تدبیری بیندیشیم تا هر ۶ ماه آمار بیکاری تعدیل شده و به نقطه مطلوب و مناسب در ایجاد فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی دست پیدا کنیم.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: رشته‌های صنعتی متنوعی در این استان با حضور سرمایه‌گذاران توانمند و فعال ایجاد شده که گره‌گشایی از مشکلات آن‌ها با اصلاح قوانین و مقررات دست و پاگیر در اولویت وزارت صمت قرار گرفته است.

وی از تشکیل کمیته مشترک با وزارت اقتصاد و دارایی برای رفع موانع تولید و تسهیل گری در این حوزه خبر داد و افزود: امیدواریم مشکلات بانکی، گمرکی و حتی سامانه‌ای در قالب این کارگروه‌ها و کمیته‌های مشترک برطرف شده و بیش از این سرمایه‌گذاران در مسیر صدور مجوز‌ها و پیشرفت فعالیت‌ها با موانع و مشکلاتی روبه رو نشوند.

برادران اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران و کارآفرینان موضوع تعدد سامانه‌ها در وزارت صمت است که در ساماندهی این حوزه فعالیت‌های خوبی آغاز شده و امیدواریم در قالب این نشست‌های مشترک موانع و مشکلات برطرف شود.

وی به دغدغه‌های فعالان حوزه تولید در بحث شهرک صنعتی و ایجاد زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز با پیگیری که آقای علی آبادی وزیر صمت انجام داده، به‌دنبال راهکار‌های قانونی هستیم تا موانع و مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شود.