ایران و ازبکستان

به گزارش پایروس به نقل از سازمان ملی استاندارد ایران، «مهدی اسلام‌پناه» در این دیدار با توجه به راهبرد تعیین شده روسای جمهور دو کشور به‌ منظور گسترش و تقویت همکاری‌های فی مابین و نیز علاقه‌مندی طرف مقابل، آمادگی سازمان ملی استاندارد ایران را برای همکاری در حوزه‌های انرژی های تجدید پذیر، آزمون خودروهای الکتریکی، استاندارد حلال و سایر حوزه‌ها اعلام کرد.

وی در ادامه به برگزاری جایزه ملی کیفیت جهان اسلام برای نخستین بار و به ابتکار سازمان ملی استاندارد ایران اشاره کرد و افزود: سازمان ملی استاندارد ایران آمادگی خود را برای انتقال تجربیات در این حوزه و نیز برگزاری دوره های آموزشی در خصوص حلال برای کارشناسان ازبکستان اعلام می دارد.

با پیشنهاد اسلام پناه، مقرر شد سازمان های استاندارد دو کشور در کوتاه ترین زمان ممکن کارگروه‌هایی را در حوزه های اعلام شده تشکیل دهند و طرف ازبکی در اسرع وقت نسبت به اعلام اسامی اعضای منتخب خود برای هر یک از کارگروه‌ها اقدام کند.

با توجه به توافق طرفین بر امضای یادداشت تفاهم جدید، رییس استاندارد ازبکستان از رییس سازمان ملی استاندارد ایران برای سفر به ازبکستان در آینده نزدیک دعوت کرد.