photo 2023 05 18 12 12 09

به گزارش پایروس به نقل از صدا و سیما، هیات‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و فرهنگی ۸۵ کشور جهان، از جمله جمهوری اسلامی ایران، برای شرکت در اجلاس بین‌المللی اقتصادی «روسیه و جهان اسلام» در شهر کازان مرکز جمهوری خودمختار تاتارستان گردهم آمده‌اند.

در اجلاس امسال بیش از هفت هزار و ۲۰۰ نفر از مقامات و شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و فرهنگی در قالب هیات‌هایی از ۸۵ کشور، بویژه کشور‌های اسلامی و نیز نمایندگان ۸۴ استان، جمهوری و منطقه فدراسیون روسیه راه‌های توسعه و تقویت همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و مذهبی بین روسیه و جهان اسلام را بررسی خواهند کرد.

علیرضا پیمان‌پاک معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، سرپرستی هیات بزرگ اقتصادی کشورمان، متشکل از روسای اتاق‌های بازرگانی، مدیران شرکت‌های تولیدی، صنعتی، دانش‌بنیان و فعالان اقتصادی را برعهده دارد.

نمایشگاه توانمندی‌های کشور‌های اسلامی، از جمله محصولات حلال از بخش‌های مهم اجلاس اقتصادی روسیه و جهان اسلام در شهر کازان است.

مجموعه شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه کازان‌فوروم، شامل شرکت‌های تولید مواد خوراکی، شوینده و بهداشتی، محصولات صنعتی و دانش‌بنیان، تولیدات حلال و نیز میربیزنس‌بانک وابسته به بانک ملی ایران که در روسیه فعالیت می‌کند، حضوری پررنگ در نمایشگاه امسال دارند.

در حاشیه برنامه‌های اصلی، بیش از ۲۰۰ نشست تخصصی جداگانه با حضور مقامات اقتصادی، مدیران شرکت‌ها، روسای اتاق‌های بازرگانی و کارآفرینان برگزار خواهد شد.